عکس هاي سعيد راد + مصاحبه

سعيد راد,بيوگرافي سعيد راد,زندگينامه سعيد راد

سعيد راد از سال 1347 فعاليت خود هنري خود را آغاز کرد

سعيد راد بعد از اينکه در اواسط دهه 60 ممنوع التصوير شد، ايران را ترک کرد و مدتي در هند، کانادا و ايالات متحده آمريکا به سر برد.

چکيده اي از بيوگرافي سعيد راد
نام اصلي: احمد سعيد حق‌پرست راد
زمينه فعاليت: سينما
تولد: 4 آبان  1323- تهران
مليت: ايراني
حرفه: بازيگر
سال‌هاي فعاليت: 1363– 1347 و 1382–تاکنون
فرزندان: سام و نگاه

احمد سعيد حق‌پرست راد که با نام سعيد راد شناخته مي‌شود (زاده? 4 آبان1326 در تهران) بازيگر ايراني است. سعيد راد بعد از پايان تحصيلات دوران دبيرستان در سال 1347 فعاليت خود هنري خود را در سينما آغاز کرد و در سال 1350 با بازي در فيلم سينمايي فاتحين صحرا وارد سينما شد.

سعيد راد,بيوگرافي سعيد راد,تصاوير سعيد راد

عکس هاي سعيد راد

سعيد راد در سال 1363 در فيلم عقاب‌ها ايفاي نقش کرد. عقاب‌ها فيلمي ايراني در ژانر جنگي، ساخته ساموئل خاچيکيان محصول سال 1363 است. اين فيلم نخستين و جدي‌ترين فيلم در حوزه جنگ ايران و عراق؛ است که در سال 1364 اکران شد و درحالي ‌که جمعيت ايران نزديک به 45 ميليون نفر بود، 18 درصد به ديدن فيلم رفتند و فيلم به فروشي معادل 738 ميليون و 620 هزار تومان دست پيدا کرد.

سعيد راد,گفتگو با سعيد راد,عکس فرزندان سعيد راد

عکس قديمي سعيد راد و فرزندانش

سعيد راد بعد از اينکه در اواسط دهه 60 ممنوع التصوير شد، ايران را ترک کرد و مدتي در هند، کانادا و ايالات متحده آمريکا به سر برد. وي در سال 1378 به وطن بازگشت و پس از سال ها دوري از سينما در دوئل به کارگرداني احمد رضا درويش ايفاي نقش کرد.

زندگي شخصي سعيد راد
همسر اول سعيد راد
سعيد راد در دوران جواني ازدواج کرد که اطلاعات زيادي از اين ازدواج در دسترس نيست و حاصل اين ازدواج يک فرزند پسر  به نام سام و يک فرزند دختر به نام نگاه است. سعيد راد پس از مدتي از همسرش جدا شد و همسرش و فرزندانش در حال حاضر در کانادا زندگي مي‌کنند.

همسر دوم سعيد راد
همسر دوم سعيد راد، نوش آفرين يکي از خوانندگان پيش از نقلاب بود که ازدواج آن ها در زمان خود سر و صداي فراواني هم در محافل خبري به پا کرد. اين ازدواج چندان دوامي نداشت و پس از مدتي، اين زوج هنرمند از يکديگر جدا شدند. در ساليان اخير و در مراسم فرش قرمز، سعيد راد در کنار همسر سوم خود ديده  شده است.

سعيد راد,گفتگو با سعيد راد,سعيد راد و نوش آفرين

سعيد راد و همسر سابقش نوش آفرين

قسمتي از مصاحبه سعيد راد

مطالعه
من و مسعود کيميايي قبل از انقلاب کتابخانه هاي پربار و کاملي داشتيم که در ميان هنرمندان زبانزد بود. البته براي دکور از کتاب ها استفاده نمي کردم و بيشتر آنها را خوانده ام.

ورزش مورد علاقه
دوران جواني بولينگ باز حرفه اي بودم و هر روز بولينگ بازي مي کردم اما اين سال ها کمتر فرصت دارم. برنامه ورزشي صبح هايم با پياده روي در ورزشگاه انقلاب آغاز مي شود. اين روزها بيشتر ترجيح مي دهم ايروبيک و دوچرخه سواري کار کنم. آنقدر در دوچرخه سواري پيشرفت کرده ام که مي توانم در حد قهرماني دوچرخه سواري کنم و بروم تيم ملي! (باخنده)

پوشش سعيد راد
سعي مي کنم لباس هاي مرتب و هماهنگي بپوشم اما بعد از برگشتن به ايران، از اسباب و اثاثيه هاي 10 سال پيش استفاده مي کنم. اگر از وسايل و لباس درست استفاده شود، سال ها مي شود از آنها استفاده کرد. به نظر من، خريد اجناسي که مارک معتبري دارند، از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه است. تهيه وسايلي که کارکرد دوگانه دارند مثل مبل هاي تختخواب شو هم به اقتصاد خانواده کمک مي کند. البته برخي مي خواهند با مارک هاي معروف هويت و اصالت و کلاس پيدا کنند.

سعيد راد,گفتگو با سعيد راد,زندگي نامه سعيد راد

تصاوير سعيد راد

بهترين بازيگران از نظر سعيد راد
‌‌اگر بخواهيد يک نفر را به عنوان بهترين بازيگر زن تاريخ سينماي ايران نام ببريد از چه کسي نام مي‌بريد؟
خانم سوسن تسليمي.

‌‌بهترين بازيگر مرد تاريخ سينما؟
همه بازيگران سينما؛ قبل، حال و آينده.

‌‌در پايان نظر‌تان درباره اين افراد چيست؟
– عزت ا… انتظامي: پر از معرفت و اخلاق و با منش که همواره به انسان انرژي مثبت مي‌دادند.

– عباس کيارستمي: آقاي کيارستمي از جمله روشنفکران آوانگارد در سينماي ايران بودند که کمک زيادي کردند که سينماي ايران در جهان بيشتر از گذشته شناخته شود.

-خسرو شکيبايي: حيف که نه خود ايشان و نه وزارت ارشاد از ايشان محافظت نکردند.

– بهرام بيضايي: استاد به تمام معنا.

– اصغر فرهادي: اسکار.

جوايز سعيد راد
* برنده? تنديس سپاس بهترين بازيگر نقش اول مرد در ششمين دوره? جشنواره? سپاس در سال 1353، براي فيلم تنگنا

*  برنده? ديپلم افتخار بهترين بازيگر نقش اول مرد در بخش نگاه نو سي‌امين جشنواره? فيلم فجر، براي فيلم گيرنده، سال 1390

مجموعه? تلويزيوني سعيد راد
– ترور خاموش (1397 احمد معظمي)
– دل (1397 منوچهر هادي) – شبکه نمايش خانگي
– زنده به گور (1394 علي جناب) – فيلم ويديوئي
– سرزمين کهن (1392 کمال تبريزي)
– در چشم باد (1389–1388 مسعود جعفري جوزاني)

تله‌فيلم (فيلم تلويزيوني)
–  ساعت به وقتِ صفر (1390)

آثار سينمايي سعيد راد
– امپراتور جهنم (1395)
– عشق و جنون (1392)
– پايان خدمت (1392)
–  چ (1391)
– گيرنده (1390)
– پروانگي (1389)
– دوئل (1382)
– عقاب‌ها (1363)
– دادشاه (1362)
– عبور از ميدان مين (1362)
– برزخي‌ها (1361)
– خط قرمز (1360)
– فرمان (1360)
– مرز (1360)
– با عشق مردن (1357)
– ساخت ايران (1357)
– گداي اشراف‌زاده (1357)
– آقاي لر به شهر مي‌رود (1356)
– خاکستري (1356)
– سفر سنگ (1356)
– سکوت بزرگ (1356)
– هزار بار مردن (1356)
– همراهان (1356)
– جدال (1355)
– قاصدک (1355)
– سوم (1354)
– دو آقاي با شخصيت (1354)
– شرف (1354)
– کمين (1354)
– هدف (1354)
– آب (1353)
– خشم و خون (1353)
– کنيز (1353)
– مرد شب (1353)
– مسلخ (1353)
– تنگنا (1352)
– تيغ آفتاب (1352)
– خروس (1352)
– خورشيد در مرداب (1352)
– سالومه (1352)
– صادق کرده (1351)
– صبح روز چهارم (1351)
– طغرل (1351)
– کافر (1351)
– مردي در طوفان (1351)
– الکلي (1350)
– خداحافظ رفيق (1350)
– فاتحين صحرا (1350)

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سعيد ,فيلم ,بازيگر ,ازدواج ,سينما ,همسر ,دوچرخه سواري ,بهترين بازيگر ,سينماي ايران ,دوران جواني ,براي فيلم ,ايالات متحده آمريکا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه موزیک عارف قلی زاده آموزش های کاربردی طراحی سایت با لاراول دنیای نظافت رز يخ زده Matt «sαεεd» ‌ وبلاگ تابلو سازی علی حسنیAli hasani